Jump to Navigation

Nově zavádíme šetrnou inhalační anestezii při ošetření zubního kamene

Kategorie:

Naše hospitalizační místnost a stomatologická ordinace je nyní vybavena stejným přístrojem pro inhalační anestezii jako náš chirurgický sál.

Důvodem je snaha o snížení rizika při anestezii pacientů s onemocněním zubů (ultrazvukové odstranění zubního kamene, extrakce zubů, další stomatologické procedury). Ošetření zubů a parodontu totiž podstupují většinou starší pacienti, kteří trpí řadou dalších onemocnění a nitrožilní nebo nitrosvalová narkóza pro ně představuje významné riziko. Také brachycefaličtí jedinci (psi s krátkou lebkou- pekinéz, shi-tzu, mops, francouzský buldoček...) vyžadují při anestezii intubaci a přívod kyslíku.

Protože stomatologické úkony nelze vzhledem k mikrobiální kontaminaci provádět na chirurgickém sále, vybavili jsme také stomatologickou ordinaci inhalačním přístrojem. Naším cílem je zvýšení bezpečnosti anestezie pro Vašeho miláčka při ošetření zubů a zpřístupnění tohoto zákroku pro starší a rizikovější pacienty.
Ošetření zubů a odstranění zubního kamene není banální zákrok, anesteziologické komplikace jsou častější než při chirurgických úkonech na sále, ale zároveň je tato procedura u starších jedinců mnohdy nezbytná pro zlepšení komfortu a celkového zdravotního stavu. Všichni pacienti na našem pracovišti jsou při ošetření zubů monitorování EKG a dechovým monitorem.