Jump to Navigation

Výcvikový tábor v Herolticích u Brna

Kategorie:
DSCN2741.JPG
hlavně dobře chválit!
je to hlavně o učení lidí, psi umí vše
nenecháme se rušit
výcvik chůze na vodítku

"Ordinující" pes Pardy absolvoval výcvikový tábor pro štěňata a začátečníky v Herolticích u Brna. Výcvikem jej doprovázel tým skládající se z psovoda Kateřiny Skalové a asistenta psovoda Honzy Bicka.
Školu pracovní a zábavné kynologie vede Ing.Pavel Bradáč, který také celý víkend řídil a Pardyho provázela výcvikem skvělá cvičitelka Jana Klementová. Termíny pracovní a zábavná přesně odpovídají skutečnosti, neboť Pardy nejen pracoval, ale také se u toho náramně bavil. Výsledkem je bezesporu velký pokrok v jeho socializaci, chování a ovladatelnosti, za což patří cvičitelům velký dík.
Školu Pavla Bradáče vřele doporučujeme nejen začínajícím chovatelům, ale i všem, kteří ve vztahu se svým psem vnímají nějaký problém či těm, kteří mají vztah bezproblémový a chtějí vazby se svým miláčkem posílit. 4-denní pobyt v Herolticích hodnotíme jednoznačně pozitivně, z našeho pohledu je vynikající pobyt v rekreačním středisku, které je v této době rezervováno výhradně pro potřeby výcvikového kempu, je mimo "civilizaci", obklopené přírodou a navíc nabízí psům i jejich majitelům adekvátní komfort a v neposlední řadě i výbornou kuchyni a občerstvení.
Celý kurs je vyváženou směsí teoretického povídání a praktických cvičení, ihned po nabytí nových znalostí si je můžete v praxi se svým psem procvičit pod kritickým dohledem a případné chyby napravit.
Pro nás jako veterináře byl zajímavý také kritický pohled Pavla Bradáče na náš veterinární stav, vzhledem ke znalosti "terénu" jsme s ním ve většině věcí museli souhlasit. Nás to vedlo k zamyšlení, řadě kolegů by zajisté prospělo vyslechnutí hlasu "druhé strany", tedy chovatelů a jejich často tristních zkušeností s veterinárními lékaři. Pouze přednáška o zdravovědě je mírně ovlivněna pohledem laika a některé informace nejsou zcela relevantní, věříme však, že na této stránce Pavel zapracuje.
Pro více informací shlédněte prosím stránky http://skola.kynolog.cz a hlavně si rychle rezervujte termín - zájem je veliký! My se s Pardym do Heroltic vypravíme určitě znovu a doufáme, že nabyté zkušenosti budou na jeho povaze znát.