Jump to Navigation

Chirurgie a ortopedie

Kategorie:
chirurgie.jpg

Chirurgické výkony provádíme na operačním sále, naprostá většina úkonů je vedena v inhalační anestezii, kde jsou používány stejná anestetika a postupy jako v humánní medicíně.

Pacienti jsou během zákroku sledování EKG monitorem, dechovým monitorem a pulzním oxymetrem. Tento způsob anestezie je velmi šetrný a bezpečný i pro staré a kriticky nemocné pacienty.

Operační sál je oddělenou místností, do které nemá přístup nikdo kromě personálu, zákroky jsou vedeny za přísných aseptických opatření s důkladnou přípravou a rouškováním operačního pole.

Pro bezpečnou zástavu krvácení používáme dva typy elektrokauterů, pro zpřehlednění operačního pole chirurgickou odsávačku. Jsme vybaveni širokým instrumentáriem pro chirurgii měkkých tkání, ortopedickou chirurgii i neurochirurgii.

U většiny zákroků provádíme digitální fotodokumentaci.
chirurgie2.jpgchirurgie3.jpg

Ortopedie

Ortopedické problémy tvoří velkou část náplně naší práce. S rozvojem chovu velkých plemen psů často diagnostikujeme vývojová onemocnění kloubů a kostí v raném věku. Tato onemocnění vyžadují ve většině případů chirurgické řešení.
orto1.jpgorto2.jpgorto3.jpg

Diagnostika a chirurgické řešení zlomenin jsou častým problémem u mladých aktivních jedinců.

Traumata (autoúrazy, pády, konflikty s jiným zvířetem) jsou často doprovázena ortopedickými problémy. Naše pracoviště je vybaveno instrumentáriem pro chirurgické řešení zlomenin (vnitřní i zevní skeletální fixace) i onemocnění kloubů.

Neurologie

Provádíme odběr a vyšetření mozkomíšního moku při řešení onemocnění mozku a míchy, kontrastní vyšetření míchy (myelografii) při diagnostice výhřezu plotének i jiných patologických stavů míchy. U kompresních onemocnění míchy (traumata, výhřezy meziobratlových plotének) provádíme chirurgickou dekompresi.
neurologie.jpg

Ortopedickou chirurgii (řešení onemocnění kloubů,zlomeniny) a neurochirurgii provádí Martin Jehlička, chirurgii měkkých tkání Kateřina Skalová, Martin Jehlička.