Jump to Navigation

Interní medicína

Kategorie:

Řada pacientů přichází na naše pracoviště s interním onemocněním.
Pro diagnostiku využíváme řadu postupů, např. RTG vyšetření, ultrasonografii (diagnostický ultrazvuk), endoskopii, vyšetření krve, mikrobiologické vyšetření (kultivaci), určení typu patologického procesu cytologickým či histologickým vyšetřením.

První kontakt s interním pacientem zajišťují všichni lékaři a po určení postiženého orgánu se dále onemocnění srdce (kardiologii) věnuje Jana Vavroušková ,onemocnění plic a onemocnění pohlavního aparátu (gynekologii) věnuje Martin Jehlička, onemocnění trávicího traktu (gastroenterologie) a močového aparátu (urologie) Kateřina Skalová.

Dermatologie

Onemocnění kůže a kožních derivátů (zvukovody, drápy, paranální váčky) je velmi častým problémem zejména v letním období.
interna1.jpginterna2.jpg

Provádíme komplexní dermatologickou diagnostiku, vyšetření kožních seškrabů pro diagnostiku parazitárních onemocnění, kultivaci odebraných vzorků, cytologické vyšetření pro rozlišení typu zánětu příp.nádorového procesu, odběry vzorků na histologické vyšetření.

Onkologie

Diagnóza nádorového onemocnění nemusí znamenat nutně katastrofu pro Vašeho miláčka. S nárůstem množství diagnostikovaných nádorů roste i možnost tato onemocnění terapeuticky ovlivnit.
onkologie1.jpgonkologie2.jpgonkologie3.jpg

Základem je radikální chirurgické odstranění, provádíme také řadu chemoterapeutických protokolů pro řešení některých nádorových onemocnění. Onkologické problematice se věnuje Martin Jehlička.